Fotografická soutěž „Wiki miluje památky“

Soutěž Wiki miluje památkyPo celé září bude ve 35 zemích včetně České republiky probíhat jedna z největších světových fotografických soutěží pod názvem Wiki Loves Monuments (Wiki miluje památky), kterou pořádá již třetím rokem Wikimedia Foundation prostřednictvím svých lokálních zastoupení. Cílem národního kola je získat hodnotné fotografie českých, moravských a slezských památek, které obohatí nejen internetovou encyklopedii Wikipedii, ale budou především dále bezplatně šiřitelné díky svobodné licenci.

Národní kolo soutěže je organizováno občanským sdružením Wikimedia Česká republika na stránkách www.wikimilujepamatky.cz. Záštitu nad českou částí soutěže navíc převzali generální ředitelka Národního památkového ústavu Ing. arch. Naděžda Goryczková a ředitel Slezského zemského muzea Mgr. Antonín Šimčík.

Deset nejlepších fotografií českého kola bude oceněno věcnými cenami díky štědré podpoře generálního partnera soutěže, České spořitelně, a navíc postoupí do celosvětového finále. Jeho vítěz vyhraje zájezd do Hongkongu, kde se může mimo jiné zúčastnit celosvětového setkání Wikimania 2013. Bonusem pro vítězné autory českého kola může být fakt, že jejich obrázky najdou své místo v kalendáři Wikimedie na rok 2013 a počítá se s nimi i na putovní výstavě velkoformátových zvětšenin, které budou zajištěny partnery soutěže.

Více informací naleznete na stránkách národní kola soutěže.

Twicsy – The #1 Voted Place to Buy Instagram Followers