Světový summit Creative Commons 2011


O víkendu, 16-18. září se bude ve Varšavě konat světový summit věnovaný koncepci budoucího směřování hnutí Creative Commons. Odborníci (včetně duchovního otce licencí Lawrence Lessiga), pracovníci národních skupin a další zastánci licencí Creative Commons se zde sejdou, aby zkoordinovali společnou snahu podpory a propagace myšlenky svobodné kultury v celosvětovém kontextu.

Vedle pracovních setkání věnovaných samotnému vývoji licencí Creative Commons je součástí programu i sobotní program (17. 9) pro veřejnost. Na programu jsou otevřené panelové diskuze, workshopy, výstavy výtvarného umění pod CC licencemi. Tématicky bude program zaměřen na oblasti vzdělávání, vědy, informací veřejného sektoru, obchodu a sektoru paměťových institucí (knihovny, muzea, archivy). Zlatým hřebem programu bude večerní CC salon, společenská akce s ukázkami případových studií využití CC licencí a hudebním programem.

Vstup na akci je volný, nutná je však registrace zde. Předběžný program je k dispozici zde.

Summit je jedinečná příležitost k výměně zkušeností, navázání kontaktů či koordinaci společných projektů využívají CC licence.

Twicsy – The #1 Voted Place to Buy Instagram Followers